Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

SŁOWACJA – WYSOKIE TATRY

150 zł (ulg. 140)

SŁOWACJA – WYSOKIE TATRY


SŁOWACJA – WYSOKIE TATRY – JASKINIA VAŻECKA – SZCZYRBSKIE JEZIORO

Cena: 150 zł (ulg. 140)

Dodatkowe informacje

  • Stopień trudności:
  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: od 8:30 do 17:30
Długość trasy: 220km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie KL + NNW zagraniczne

Opis

W programie: Przejazd stokami Tatr Wysokich, spacer brzegiem jeziora Szczerskiego, zwiedzanie jaskini Ważeckiej, czas wolny w Popradzie.

Tatry to najwyższy i najwspanialszy masyw górski typu alpejskiego w całym 1300 kilometrowym łuku Karpat. Położone na granicy Polski i Słowacji stanowią dla obu sąsiadujących krajów region turystyczny o wielkim znaczeniu. (W Słowackiej części Tatr Wysokich wznoszą się m.in. Gierlach (2655 m n.p.m.), Łomnica (2632m n.p.m.) i Lodowy szczyt (1628 m n.p.m.)). Na zboczach Słowackich Tatr Wysokich położone są miejscowości turystyczno-uzdrowiskowe m.in. (Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i jezioro Szczyrbskie). Niezwykłego uroku dodają Tatrom naturalne jeziora zwane w Polsce stawami. A na Słowacji Plesami. Piątym jeziorem pod względem powierzchni jest Strebskie Pleso (Jezioro Szczyrbskie) położone na wysokości 1346 m n.p.p.m, z którego brzegów roztacza się wspaniała panorama Tatr.

 

Jaskinia Ważecka jest jedną z 12 jaskiń Słowackich udostępnionych turystom. Łatwo dostępna z trasą turystyczną o dł. 240 m. pozwala na podziwianie niezwykłej urody szaty naciekowej.

 

Poprad – najważniejsze i największe (55 tyś miesz.) miasto Słowackiego Podtatrza. Centrum miasta stanowi uroczy wyłączony z ruchu samochodowego rynek z którego roztacza się widok na najwyższe szczyty Tatr.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

demianowska

Słowacja – Jaskinia Demianowska

Przejazd do Doliny Demianowskiej, zwiedzanie Jaskini Demianowskiej (trasa tradycyjna – 60 min.), następnie przejazd do Szczyrbskiego Jeziora, zwiedzanie centrum tego ..

95 zł (ulg. 90)
wodospady

SŁOWACJA – HREBIENOK WODOSPADY

W programie: przejazd autokarem do Starego Smokowca (wspaniałe widoki na Tatry Wysokie m.in. na Łomnicę i Sławkowski Szczyt), w Starym ..

150 zł (ulg. 140)

Nasi Partnerzy i Sponsorzy