Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

NIEDZICA – ZAMEK JEZIORO CZORSZTYŃSKIE REJS STATKIEM

110 zł (ulg. 100)

NIEDZICA – ZAMEK JEZIORO CZORSZTYŃSKIE REJS STATKIEM


Krynica-Zdrój – Muszyna – przejście graniczne ze Słowacją w Leluchowie – Stara Lubowla – Czerwony Klasztor – przejście graniczne w Łysej nad Dunajcem – Niedzica

Cena: 110 zł (ulg. 100)

Dodatkowe informacje

  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 13:30 - 20:00
Długość trasy: 164km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie KL + NNW zagraniczne
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd malowniczą trasą z pejzażami kilku pasm górskich (m. in. panorama Pienin z Wysoką, Haligowskimi Skałami i masywem Trzech Koron oraz Magury Spiskiej), a także widoki na cenne zabytki architektury (m.in. zamek w Starej Lubowli, Czerwony Klasztor i przepiękną dolinę Dunajca), w Niedzicy zwiedzanie dawnego węgierskiego zamku „Dunajec” i muzeum powozów, następnie godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim (zachwycające widoki na ruiny zamków w Czorsztynie i Niedzicy oraz Pieniny Czorsztyńskie i Spiskie), na zakończenie krótki spacer po zaporze Jeziora Czorsztyńskiego i czas wolny.

Zamek „Dunajec” w Niedzicy to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Szacuje się, że został on wzniesiony w początkach XIV wieku prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej. Obecnie spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne, będąc jedną z największych atrakcji historycznych południowej części województwa małopolskiego.
Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zaporowy zbiornik wodny na rzece Dunajec pomiędzy Pieninami i Gorcami powstały przez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej. Ma duże znaczenie przyrodnicze, krajobrazowe i przeciwpowodziowe dla doliny Dunajca.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

Krynica Poland - July 10. 2016: The gondola lift to the Jaworzyna Krynicka Mountain.

JAWORZYNA KRYNICKA – KOLEJ GONDOLOWA

W programie: wyjazd kolejką gondolową z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.), piesze zejście ok. 10 minut zielonym ..

90 zł (ulg. 80)

SZYMBARK – KASZTEL

Przejazd do Szymbarku, zwiedzanie renesansowego Kasztelu – perły polskiej architektury epoki Odrodzenia i Skansenu Wsi Pogórzańskiej z ekspozycją „Sztab Operacji ..

32 zł

Nasi Partnerzy i Sponsorzy