Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

NIEDZICA – ZAMEK JEZIORO CZORSZTYŃSKIE REJS STATKIEM

95 zł (ulg. 85)

NIEDZICA – ZAMEK JEZIORO CZORSZTYŃSKIE REJS STATKIEM


Krynica-Zdrój – Muszyna – przejście graniczne ze Słowacją w Leluchowie – Stara Lubowla – Czerwony Klasztor – przejście graniczne w Łysej nad Dunajcem – Niedzica

Cena: 95 zł (ulg. 85)

Dodatkowe informacje

  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 13:30 - 20:00
Długość trasy: 164km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie KL + NNW zagraniczne
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd malowniczą trasą z pejzażami kilku pasm górskich (m. in. panorama Pienin z Wysoką, Haligowskimi Skałami i masywem Trzech Koron oraz Magury Spiskiej), a także widoki na cenne zabytki architektury (m.in. zamek w Starej Lubowli, Czerwony Klasztor i przepiękną dolinę Dunajca), w Niedzicy zwiedzanie dawnego węgierskiego zamku „Dunajec” i muzeum powozów, następnie godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim (zachwycające widoki na ruiny zamków w Czorsztynie i Niedzicy oraz Pieniny Czorsztyńskie i Spiskie), na zakończenie krótki spacer po zaporze Jeziora Czorsztyńskiego i czas wolny.

Zamek „Dunajec” w Niedzicy to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Szacuje się, że został on wzniesiony w początkach XIV wieku prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej. Obecnie spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne, będąc jedną z największych atrakcji historycznych południowej części województwa małopolskiego.
Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zaporowy zbiornik wodny na rzece Dunajec pomiędzy Pieninami i Gorcami powstały przez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej. Ma duże znaczenie przyrodnicze, krajobrazowe i przeciwpowodziowe dla doliny Dunajca.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

wieliczka

WIELICZKA – PODZIEMNE KRÓLESTWO SOLI

W programie: przejazd autokarem do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli (trasa turystyczna) oraz Muzeum Żup Krakowskich, czas wolny, powrót autokarem do ..

110 zł (ulg. 100 zł)
tatryzak

Zakopane

W programie: wyjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę (1 120 m.n.p.m.), podziwianie panoramy Tatr, następnie piesze, łatwe, trwające ok. 30 minut ..

70 zł

Nasi Partnerzy i Sponsorzy