Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

NIEDZICA – ZAMEK JEZIORO CZORSZTYŃSKIE REJS STATKIEM

130 zł (ulg. 120)

NIEDZICA – ZAMEK JEZIORO CZORSZTYŃSKIE REJS STATKIEM


Krynica-Zdrój – Muszyna – przejście graniczne ze Słowacją w Leluchowie – Stara Lubowla – Czerwony Klasztor – przejście graniczne w Łysej nad Dunajcem – Niedzica

Cena: 130 zł (ulg. 120)

Dodatkowe informacje

  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 13:30 - 20:00
Długość trasy: 164km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie KL + NNW zagraniczne
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd malowniczą trasą z pejzażami kilku pasm górskich (m. in. panorama Pienin z Wysoką, Haligowskimi Skałami i masywem Trzech Koron oraz Magury Spiskiej), a także widoki na cenne zabytki architektury (m.in. zamek w Starej Lubowli, Czerwony Klasztor i przepiękną dolinę Dunajca), w Niedzicy zwiedzanie dawnego węgierskiego zamku „Dunajec” i muzeum powozów, następnie godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim (zachwycające widoki na ruiny zamków w Czorsztynie i Niedzicy oraz Pieniny Czorsztyńskie i Spiskie), na zakończenie krótki spacer po zaporze Jeziora Czorsztyńskiego i czas wolny.

Zamek „Dunajec” w Niedzicy to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Szacuje się, że został on wzniesiony w początkach XIV wieku prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej budowli obronnej. Obecnie spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne, będąc jedną z największych atrakcji historycznych południowej części województwa małopolskiego.
Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zaporowy zbiornik wodny na rzece Dunajec pomiędzy Pieninami i Gorcami powstały przez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej. Ma duże znaczenie przyrodnicze, krajobrazowe i przeciwpowodziowe dla doliny Dunajca.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

wieliczka

WIELICZKA – PODZIEMNE KRÓLESTWO SOLI

W programie: przejazd autokarem do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli (trasa turystyczna) oraz Muzeum Żup Krakowskich, czas wolny, powrót autokarem do ..

170 zł (ulg. 160)
DSC_0044

KRAKÓW

W programie: Wzgórze Wawelskie (Katedra, Groby Królewskie i grobowce bohaterów narodowych – m.in. J. Piłsudskiego, J. Poniatowskiego i T. Kościuszki, ..

155 zł (ulg. 145)

Nasi Partnerzy i Sponsorzy