Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

SŁOWACJA – HREBIENOK WODOSPADY

150 zł (ulg. 140)

SŁOWACJA – HREBIENOK WODOSPADY


Krynica-Zdrój – Muszyna – przejście graniczne ze Słowacją w Leluchowie – Stara Lubowla – Podoliniec – Biała Spiska – Stary Smokowiec

Cena: 150 zł (ulg. 140)

Dodatkowe informacje

  • Stopień trudności:
  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 08:30 - 17:30
Długość trasy: 198km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie KL + NNW zagraniczne
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd autokarem do Starego Smokowca (wspaniałe widoki na Tatry Wysokie m.in. na Łomnicę i Sławkowski Szczyt), w Starym Smokowcu przejście obok imponującego Grand Hotelu i starego drewnianego kościoła do dolnej stacji kolejki, wyjazd kolejką linowo-terenową na przełęcz Hrebienok (1285 m n.p.m.), piesze przejście górskim szlakiem turystycznym (wymagane turystyczne obuwie i stosunkowo dobra kondycja) przez Dolinę Zimnej Wody z pięknymi wodospadami i kaskadami (ok. 2 km), na Staroleśnej Polanie odpoczynek obok najstarszego w słowackich Tatrach schroniska – Rainerovej Chatki, następnie powrotny spacer fragmentem sławnej Magistrali Tatrzańskiej na Hrebienok i zjazd kolejką do Starego Smokowca, w kurorcie czas wolny ok. 1 godz.

Wodospady Zimnej Wody to zespół wodospadów w Dolinie Zimnej Wody w słowackich Tatrach Wysokich położone tuż poniżej miejsca połączenia dolin: Małej Zimnej Wody i Staroleśnej. Stanowią je niewysokie (najwyższy ma 13 metrów wysokości), ale duże siklawy, utworzone na potrójnym polodowcowym progu doliny przez potok Zimną Wodę. Wodospady te były jednym z najstarszych celów turystyki tatrzańskiej. Rozsławione zostały przez kuracjuszy wypoczywających w Starym Smokowcu. Dla odwiedzających je turystów wybudowano pierwsze tatrzańskie schronisko – Chatę Rainera (obecnie już nie jest schroniskiem, lecz bufetem i muzeum nosiczów). Wodospady te występują na długości ok. 1,5 km, na wysokości 1153 do 1276 m n.p.m. Kolejno od dołu są to: Długi Wodospad, Wielki Wodospad, Skryty Wodospad i Mały Wodospad.

 

Lokalizacja

Video

Zobacz także

demianowska

Słowacja – Jaskinia Demianowska

Przejazd do Doliny Demianowskiej, zwiedzanie Jaskini Demianowskiej (trasa tradycyjna – 60 min.), następnie przejazd do Szczyrbskiego Jeziora, zwiedzanie centrum tego ..

95 zł (ulg. 90)
P1010737

SŁOWACJA – WYSOKIE TATRY

W programie: Przejazd stokami Tatr Wysokich, spacer brzegiem jeziora Szczerskiego, zwiedzanie jaskini Ważeckiej, czas wolny w Popradzie. Tatry to najwyższy ..

150 zł (ulg. 140)

Nasi Partnerzy i Sponsorzy