Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

WIELICZKA – PODZIEMNE KRÓLESTWO SOLI

110 zł (ulg. 100 zł)

WIELICZKA – PODZIEMNE KRÓLESTWO SOLI


Krynica-Zdrój – Nowy Sącz – Czchów – Brzesko – Bochnia – Wieliczka

Cena: 110 zł (ulg. 100 zł)

Dodatkowe informacje

  • Stopień trudności:
  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 13:30 - 21:00
Długość trasy: 220km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd autokarem do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli (trasa turystyczna) oraz Muzeum Żup Krakowskich, czas wolny, powrót autokarem do Krynicy-Zdroju.

Głównym celem wycieczki jest powstała w XIII wieku kopalnia soli kamiennej w Wieliczce – jeden z najcenniejszych zabytków technicznych świata, wpisany na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO już w 1978 roku. Unikatem na skalę światową jest podziemna trasa turystyczna kopalni. Trzykilometrowa trasa składa się z 20 komór, powstałych po wydobyciu z nich soli, położonych na głębokości od 64 do 135 metrów. Najciekawsze z nich to komora Kopernika, Janowice, Spalone, Kazimierza Wielkiego, Weimar, Michałowice i Warszawa. Wielkie wrażenie na zwiedzających robią podziemne kaplice. Najpiękniejsze to kaplica św. Kingi i św. Antoniego. Czas przejścia całej trasy turystycznej to ok. 2,5 godziny.
W wielickiej kopalni oprócz trasy turystycznej można odwiedzić również podziemną ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich usytuowaną na głębokości 135 metrów. Zbiory zebrane w 14 komorach przedstawiają historię kopalni, narzędzia i urządzenia służące do wydobycia i transportu soli oraz historię samego miasta. Kopalnię odwiedza corocznie średnio ponad milion turystów z Polski, Europy i świata – są wśród nich przywódcy państw, naukowcy i artyści.
W czasie wolnym wycieczki warto pospacerować po centrum Wieliczki. Tu także znajdują się ciekawe obiekty: Zamek Żupny, kościół parafialny pw. św. Klemensa z kaplicą Morsztynów i dzwonnica ufundowana przez króla Jana Sobieskiego.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

biesiada

BIESIADA PRZY OGNISKU

Przejazd autokarem do zadaszonego miejsca, ognisko, poczęstunek (kiełbaska, gorąca herbata), muzyka na żywo, wspólny śpiew i tańce, powrót autokarem do ..

45 zł
ogrody

MUSZYNA OGRODY ZMYSŁÓW CERKIEW W SZCZAWNIKU

W programie: zwiedzanie Muszyny: rynku z dwoma zabytkowymi kapliczkami (św. Floriana i św. Nepomucena), Muzeum Regionalnego „Państwa Muszyńskiego”, spacer po ..

25 zł

Nasi Partnerzy i Sponsorzy