Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

KAMIANNA DEGUSTACJA MIODÓW TYLICZ – KOŚCIOŁY

KAMIANNA DEGUSTACJA MIODÓW TYLICZ – KOŚCIOŁY


Krynica-Zdrój – Tylicz – Mochnaczka – Berest – Kamianna

Cena: 30 zł

Dodatkowe informacje

  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 13:30 - 17:15
Długość trasy: 45km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd autokarem do Tylicza, zwiedzanie najstarszego drewnianego kościoła katolickiego w Beskidzie Sądeckim pw. śś. Piotra i Pawła z 1612 roku, wstęp do nowego kościoła – jednego z ładniejszych współczesnych kościołów Polski, spacer ścieżkami różańcowymi do Golgoty, następnie przejazd do Kamiannej, zwiedzanie drewnianego kościoła (dawnej cerkwi łemkowskiej) z interesującymi rzeźbami nieprofesjonalnego artysty J. Stefaniaka oraz skansenu uli figuralnych, na zakończenie wycieczki degustacja miodu pitnego oraz możliwość zakupów artykułów pszczelich w miejscowym sklepiku.

Kamianna to niewielka wioska w Beskidzie Niskim uznawana za stolicę polskiego pszczelarstwa i apiterapii. Swoją dzisiejszą pozycję w pszczelarskim światku zawdzięcza ks. dr H. Ostachowi.
Tylicz to duża wieś letniskowo-wypoczynkowa położona u zbiegu potoków Mochnaczka i Muszynka na granicy Beskidu Sądeckiego z Niskim. Jej najcenniejszym zabytkiem jest drewniany kościół pw. śś. Piotra i Pawła z 1612 roku (najstarszy katolicki obiekt sakralny na terenie Beskidu Sądeckiego, posiadający cenne wyposażenie – m.in. chrzcielnicę ze szkoły Wita Stwosza, XVII-wieczną ambonę oraz kilka cennych obrazów renesansowych i barokowych z XVII i XVIII wieku.

 

Lokalizacja

Video

Zobacz także

tapolca

WĘGRY: MISKOLC TAPOLCA TERMY W JASKINIACH

W programie: podczas drogi na Węgry pobyt w Koszycach na Słowacji (spacer po starówce, Katedra św. Elżbiety, 1 godz. czasu ..

95 zł (ulg. 90)
DSC_0044

KRAKÓW

W programie: Wzgórze Wawelskie (Katedra, Groby Królewskie i grobowce bohaterów narodowych – m.in. J. Piłsudskiego, J. Poniatowskiego i T. Kościuszki, ..

75 zł

Nasi Partnerzy i Sponsorzy