Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

KRAKÓW

KRAKÓW


Krynica-Zdrój – Nowy Sącz – Czchów – Brzesko – Bochnia – Kraków

Cena: 75 zł

Dodatkowe informacje

  • Stopień trudności:
  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 08:30 - 19:30
Długość trasy: 185km

W cenie

  • Autokar
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: Wzgórze Wawelskie (Katedra, Groby Królewskie i grobowce bohaterów narodowych – m.in. J. Piłsudskiego, J. Poniatowskiego i T. Kościuszki, sarkofag Prezydenckiej Pary Marii i Lecha Kaczyńskich, Dziedziniec Arkadowy, wieża z „Dzwonem Zygmunta”), ulica Franciszkańska 3 – „Okno Papieskie”, ulica Kanonicza, Kościół O.O. Franciszkanów z witrażami Stanisława Wyspiańskiego, ulica Grodzka – tzw. „Szlak Królewski”, dziedziniec Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek Główny (Sukiennice z zewnątrz, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza wewnątrz), ulica Floriańska – „Brama Floriańska”.

Kraków to miasto wyjątkowe pod wieloma względami – zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Niegdyś stolica Polski – główna siedziba książąt i królów Polski oraz miejsce ich koronacji. Obecnie to jedno z największych w Polsce centrów administracyjnych, kulturalnych, edukacyjnych, naukowych, gospodarczych, usługowych i turystycznych odwiedzane co roku przez miliony turystów z całego świata. Wszystkich zabytków, atrakcji turystycznych i miejsc godnych zobaczenia w Krakowie nie sposób wyliczyć. Do najbardziej znanych z nich z łatwością rozpoznawalnych w Europie i świecie należą: Zamek Królewski na Wawelu z Katedrą Wawelską, Starówka z Rynkiem Głównym, Sukiennicami i Kościołem Mariackim (wpisana na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO już w 1978 roku), Kolegiata św. Anny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzielnica Kazimierz oraz Kopiec Kościuszki.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

ogrody

MUSZYNA OGRODY ZMYSŁÓW CERKIEW W SZCZAWNIKU

W programie: zwiedzanie Muszyny: rynku z dwoma zabytkowymi kapliczkami (św. Floriana i św. Nepomucena), Muzeum Regionalnego „Państwa Muszyńskiego”, spacer po ..

25 zł
biesiada

BIESIADA PRZY OGNISKU

Przejazd autokarem do zadaszonego miejsca, ognisko, poczęstunek (kiełbaska, gorąca herbata), muzyka na żywo, wspólny śpiew i tańce, powrót autokarem do ..

45 zł

Nasi Partnerzy i Sponsorzy