Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

SŁOWACJA – VRBOV TERMY SIARKOWE

80 zł (ulg. 70)

SŁOWACJA – VRBOV TERMY SIARKOWE


Krynica-Zdrój – Muszyna – przejście graniczne ze Słowacją w Leluchowie – Stara Lubowla – Podoliniec – Biała Spiska – Kieżmark – Vrbov

Cena: 80 zł (ulg. 70)

Dodatkowe informacje

  • Stopień trudności:
  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 13:30 - 20:15
Długość trasy: 170km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: przejazd autokarem malowniczą trasą doliny Popradu z pejzażami kilku pasm górskich (Pieniny, Góry Lewockie i Tatry) oraz przez wiele miejscowości, które w przeszłości należały do Polski (możliwość podziwiania z okien autokaru wielu cennych zabytków architektury m.in. zamku w Starej Lubowli, kościoła popijarskiego i klasztoru w Podolińcu mieszczącego jedną z najlepszych szkół średnich dawnej Rzeczypospolitej, renesansowego kasztelu w Strażkach oraz nowego i starego kościoła ewangelickiego w Kieżmarku), przyjazd do miejscowości Vrbov, na miejscu ok. 3-godzinny pobyt na siarkowym kąpielisku termalnym, do dyspozycji są 4 baseny termalne na zewnątrz o temperaturze wody 26-38 stopni C.

Geotermalne kąpielisko siarkowe Vrbov (polska nazwa: Wierzbów) znajduje się pod Wysokimi Tatrami. Pomimo iż składa się z basenów mieszczących się na zewnątrz to jednak czynne jest przez cały rok. Posiada ono wodę o wybitnych walorach leczniczych, która ma zastosowanie przy leczeniu takich schorzeń jak: dolegliwości kostno-stawowe, skórne, górnych dróg oddechowych z astmą i alergiami, schorzenia układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Kąpielisko to istnieje od 1981 roku. Zostało gruntownie zmodernizowane w roku 2009. Od tego czasu do dyspozycji turystów są trzy nowe baseny, hala wejściowa, duży taras z leżakami do opalania z widokiem na Wysokie Tatry, bufety, toalety i parking. Stare i nowe baseny połączone zostały nowoczesnym metalowym pomostem z drewnianą podłogą, która zbudowana została ze specjalnego drewna rosnącego w lasach monsunowych – bankiray. Nowa część kąpieliska przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

powroxnik

SZLAKIEM CERKWI ŁEMKOWSKICH POWROŹNIK – LELUCHÓW

W programie: zwiedzenie dwóch cerkwi łemkowskich: w Powroźniku i w Leluchowie, a następnie możliwość zakupów za złotówki w przygranicznej słowackiej ..

25 zł
Zamek Stara Lubowla

SŁOWACJA STARA LUBOWLA WYŻNE RUŻBACHY

W programie: zwiedzanie średniowiecznego zamku w Starej Lubowli, spacer po uzdrowisku Wyżne Rużbachy, podejście do jeziorka trawertynowego Krater, czas wolny ..

75 zł

Nasi Partnerzy i Sponsorzy