Biuro Turystyczne PTTK w Krynicy-Zdroju

WĘGRY: MISKOLC TAPOLCA TERMY W JASKINIACH

160 zł (ulg. 150)

WĘGRY: MISKOLC TAPOLCA TERMY W JASKINIACH


Krynica-Zdrój – Muszyna – przejście graniczne ze Słowacją w Leluchowie – Lipany – Sabinów – Preszów – Koszyce – Miszkolc Tapolca

Cena: 160 zł (ulg. 150)

Dodatkowe informacje

  • Stopień trudności:
  • Godziny wyjazdu i przyjazdu: 08:30 - 21:00
Długość trasy: 410km

W cenie

  • Autokar
  • Bilety wstępu
  • Pilot - przewodnik
  • Ubezpieczenie KL + NNW zagraniczne
  • Ubezpieczenie NNW

Opis

W programie: podczas drogi na Węgry pobyt w Koszycach na Słowacji (spacer po starówce, Katedra św. Elżbiety, 1 godz. czasu wolnego), następnie przejazd na Węgry do uzdrowiskowej dzielnicy Miskolca – Tapolcy i 3-godzinny pobyt na tamtejszym, jedynym w skali europejskiej, kąpielisku termalnym w naturalnych jaskiniach skalnych.

Koszyce to drugie co do wielkości miasto Słowacji (dawniej Węgier). Największa i najpiękniejsza starówka Słowacji (460 obiektów zabytkowych). Na terenie rozległego, podłużnego rynku wiele perełek architektury: gotycka XV-wieczna katedra św. Elżbiety (największy kościół na Słowacji z bogatym ołtarzem – poliptykiem), liczne pałace i zabytkowe kamienice mieszczańskie, Teatr Miejski, ratusz, Dom Żupy, grająca fontanna, kościół Jezuitów i Franciszkanów.
Miszkolc to czwarte co do wielkości miasto Węgier. Tapolca jest uzdrowiskową dzielnicą Miszkolca, położoną u podnóża Gór Bukowych, w dolinie obfitującej w tereny parkowe i leśne. Barlang furdo, czyli baseny jaskiniowe w Tapolcy, stanowią jeden z najbardziej oryginalnych kompleksów basenów Europie. Jego specyfiką jest lokalizacja w naturalnych skalnych korytarzach i grotach o łącznej długości 700 metrów, stworzonych przez wodę płynącą z gór. Poza grotami do dyspozycji kuracjuszy są także dwa baseny wewnętrzne z wodą o temperaturze do 38˚C oraz czynne w sezonie letnim baseny zewnętrzne, w tym pływacki. Wody kąpieliska zawierają m.in. rad, wapń, magnez, brom, jod, bor i krzem. Zbawiennie działają na schorzenia układu kostno-stawowego i choroby górnych dróg oddechowych (w tym alergie i astmy). Zalecane są przy przemęczeniach, nerwicach i depresjach.

Lokalizacja

Video

Zobacz także

parlam

WĘGRY: BUDAPESZT

W programie: zwiedzanie najbardziej reprezentacyjnych części Budapesztu: Plac Bohaterów (nazywany też Placem Tysiąclecia lub Placem Milenijnym) z monumentalną kolumnadą prezentującą ..

220 zł
tokaj

WĘGRY – REGION TOKAJU

Przejazd do miejscowości Miskolc Tapolca, ok. 3-godzinny pobyt na kąpielisku termalnym w skalnych jaskiniach (wody termalne o temperaturze 28oC –35oC), ..

170 zł (ulg. 160)

Nasi Partnerzy i Sponsorzy